ЖК "Struetinsky Residence" - незаконна забудова під виглядом реконструкції

Struetinsky Residence

В Печерському районі Києва, недалеко від Ботанічного саду, за адресою вулиця Болсуновська 8, вже кілька років компанія-забудовник KyivBudDevelopment (KBD) здійснює будівництво житлового комплексу бізнес-класу ЖК "Struetinsky Residence".

Увагу цей об'єкт привернув через скарги жителів сусіднього будинку на те, що через проведення будівництва даного ЖК стіни їхнього дому вкрилися тріщинами і фіксується просідання фундаменту. Крім того, судячи з аналізу усіх наявних документів, це будівництво повністю незаконне.

На ділянці будівництва знаходилася трьохповерхова складська будівля (нежитловий будинок) площею 819.4 кв.м., власником якої є ТОВ “Карт Лімітед” (свідоцтво про право власності №6018160 від 11.07.2013 року), договір про передачу будинку для проведення реконструкції від 02 жовтня 2017 року.

Будівництво житлового комплексу відбувається під виглядом реконструкції даної будівлі із пристосуванням під житловий будинок. І впродовж всього часу існування проекту в забудовника спостерігаються проблеми із документами на будівництво.
На сайті ДАБІ можна знайти досить свіжий документ - повідомлення про початок підготовчих робіт серії КВ №011200500767 від 19 лютого 2020 року (реконструкція складської будівлі (нежитлового будинку) з пристосуванням під житловий будинок), який не дає право проводити будівельні роботи.

25.03.2019 року забудовник зареєстрував в ДАБІ повідомлення про початок виконання будівельних робіт серії КВ № 061190353572, а саме реконструкція складської будівлі з пристосуванням під 6-поверховий житловий будинок.
Однак даний документ відсутній на порталі ДАБІ, це свідчить про те, що документ скасований, і по факту у забудовника нема документів на будівництво, він не має права здійснювати будівельні роботи, і будівництво незаконне.19.10.2018 року забудовник отримав містобудівні умови та обмеження під номером №1068. Згідно з цим документом, клас наслідків СС1, або 1,2 категорії складності, можуть постійно проживати до 50 осіб, тимчасово знаходитись до 100 осіб, а обмеження по висоті становить 4 поверхи. Однак згідно із даними сайту забудовника, рекламними оголошеннями і опублікованими рендерами, забудовник планує побудувати десятиповерховий житловий комплекс на 32 квартири.

Це грубе порушення обмежень висоти будівель в центральній планувальній зоні. Також в містобудівних умовах та обмеженнях вказано, що забудовник повинен проводити реконструкцію в межах фундаментів будівлі, без розширення капітальної забудови.

Однак хід будівництва викликає підозри в тому, що забудовник порушує дану вимогу, і під виглядом реконструкції по факту йде нове будівництво 10-поверхового житлового будинку, а будівельний майданчик від самого початку повністю закривали тентами, щоб приховати від сторонніх проведення будівельних робіт.Так як на вказаному об‘єкті без жодного дозвільного документу проводяться не підготовчі, а саме будівельні роботи і під виглядом реконструкції ведеться нове будівництво, будівництво має бути зупинене, містобудівні умови скасовані, а забудовник притягнутий до відповідальності.

Слід звернути увагу ще на такий фактор, як відсутність паспорту об’єкту будівництва, а також досить довго не було інформації про генпідрядника і наявність у нього ліцензії, ця інформація з’явилася недавно.

Терміни здачі житлового комплексу в експлуатацію також постійно переносилися. Спочатку, ще в 2018 році забудовник заявив, що будинок планується ввести в експлуатацію в 4 кварталі 2019 року. Потім їх було перенесено на 1 квартал 2020 року, і вже згодом заявлено 4 квартал 2020 року.

Земельна ділянка, на якій ведеться будівництво (під виглядом реконструкції), знаходиться в межах Центрального історичного apeалу, в зоні регулювання забудови II категорії. Є всі підстави вважати, що будівництво ведеться в порушення Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, Закону України “Про архітектурну діяльність”, Закону України “Про охорону культурної спадщини”.

Майбутній ЖК знаходиться під зсувонебезпечним схилом, зверху на якому розташований багатоповерховий будинок по вулиці Курганівська 3. Мешканці цього будинку давно скаржаться, що їхній будинок просідає.

Складні інженерно-геологічні та техногенні умови даної території передбачають проведення експертизи проекту в частині міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, згідно вимог ст. 31 ч. 4 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Також згідно з даними Містобудівного кадастру міста Києва, територія, на якій ведеться будівництво ЖК Struetinsky Residence, потрапляє в межі зони забруднення Цезієм-137 внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Тобто це зона радіоактивного забруднення ґрунтів.
У зв’язку з цим, у містобудівних умовах та обмеженнях земельної ділянки №1068 від 19.10.2018 року департаментом містобудування та архітектури КМДА забудовнику приписано наступне:


“Виконати вимоги додатку №4 ДержСанПіН 173, для визначення розміру та особливості правового режиму санітарно-захисної зони в залежності від виду об'єкта та виду інтенсивності його діяльності”.

Девелопером будівництва ЖК "Struetinsky Residence" є скандально відома компанія KyivBudDevelopment. Її керівник і засновник - Леськів Євген Сергійович.Народився в місті Комунарськ Луганської області, є засновником та директором компанії “КиївБудДевелопмент” та великої кількості інших підприємств. Був помічником народного депутата від “Партії Регіонів” 5 і 6 скликань Василя Горбаля. Балотувався в якості самовисуванця по 221 округу до Верховної Ради 9-го скликання, однак не був обраний.

Притягувався до адміністративної відповідальності по факту пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів і технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів щодо їх усунення (справа 757/24072/18-п).

Крім ЖК "Struetinsky Residence", інші об’єкти будівництва Євгена Леськіва та його компанії KyivBudDevelopment теж мають проблеми із законністю і будуються з грубими порушеннями.

Найскандальніший об’єкт - це ЖК “Геометрія” в Шевченківському районі Києва (Татарка) по вулиці Отто Шмідта, 9-11, де багато років триває протистояння між забудовниками і місцевими жителями та активістами. Жодних документів на дане будівництво немає і воно є повністю незаконним. У цього проекту декілька разів змінювалися назва, концепт, анульовувалися документи, відбувалися сутички і спроби встановити паркан, а залучені забудовником тітушки били людей.

Таунхауси „Struetinsky“ - ще один скандальний проект від KyivBudDevelopment по вул. Болсуновська (Струтинського), 4. Всі деталі цієї незаконної забудови можна прочитати тут:


“Служба безопасности Украины (СБУ) расследует обстоятельства строительства ЖК по адресу Киев, ул. Болсуновская 4, которое ОК “Орсей Украина” и ООО “Строительная компания “Будстар плюс” начали под видом реконструкции нежилого здания. Следствие установило, что заказчик умышленно занизил категорию сложности объекта строительства (ЖК “Struetinsky”) и подал в ГАСК Киевской горгосадминистрации (КГГА) липовую декларацию об окончании работ (объект не был достроен, но в эксплуатацию как-бы уже сдан). Кроме того, стройплощадка по Болсуновской, 4 расположена в пределах комплекса крепостных сооружений “Киевская крепость” 18-19 веков и в пределах Центрального исторического ареала города, где такие объекты строить нельзя”.

ЖК Сирецкий парк (ЖК “Ясногорський”). Житловий комплекс в Шевченківському районі Києва по вулиці Ясногорська 16а. Порушення цільового призначення землі (дві земельні ділянки “Для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва”). Клас наслідків — СС1, або 1,2 категорії складності, обмеження по висоті 4 поверхи, можуть постійно проживати до 50 осіб, можуть тимчасово знаходитись до 100 осіб. По факту ці вимоги не дотримані, паспорт об’єкту відсутній, комплекс фігурує в судових справах по факту порушення містобудівного законодавства.

ЖК Goloseev Hills. Житловий комплекс в Голосіївському районі Києва по вулиці Козацька 55а. Порушення цільового призначення землі. Ділянка 8000000000:79:142:0265 "Для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва". Декларація про початок виконання будівельних робіт серії КВ № 083163060554 була анульована.

Клубний будинок M29 (Клубний будинок M31 Park House). Новий проект від забудовника KyivBudDevelopment в Печерському районі Києва за адресою провулок Мічуріна, 29.


Відкрите бронювання квартир. Навіть зараз можна впевнено стверджувати, що будівництво незаконне. Порушення цільового призначення земельної ділянки (“Для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва”). Будинок на 6 поверхів на схилі Бульвару Дружби народів з підземним паркінгом на 46 паркомісць — однозначно не найкраще рішення.

ЖК Kyiv Residence. Ще один проблемний ЖК в Печерському районі Києва по вул. Пирятинська, 6Б. Будівництво призупинене. Нема документів на підготовчі роботи. Факт реєстрації (отримання) дозволу/декларації на право проведення будівельних робіт відсутній на веб-порталі ДАБІ. Проводити будівельні роботи без такого документу заборонено. Також відсутня ліцензія генпідрядника і паспорт об'єкта. Порушення цільового призначення землі. Комплекс планують побудувати на двох ділянках “Для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва” і “Для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд”.

ЖК Solo Town. Планувалося будівництво 14 будинків у Печерському районі Києва, по вулиці Болсуновська 21, проте в жовтні 2019 року з'явилася інформація, що проект скасований.

ЖК Pusha House. Проект в Оболонському районі Києва по вулиці Федора Максименка 7а. Заявлена дата введення в експлуатацію - 4 квартал 2021 року. Земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:85:112:0002 і цільовим призначенням “Для іншої житлової забудови”. Клас наслідків СС2 (або 3 категорія складності). Обмеження по висоті до 100 метрів, можуть постійно проживати 50 - 400 осіб, можуть тимчасово знаходитись 100 - 1000 осіб. Замовник будівництва ТОВ "ЕНЕРГІЯ" має анульоване свідоцтво платника ПДВ і перебуває в стані припинення.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Рейдери захоплюють охоронну зону ботанічного парку Гришка

Біля Софійського собору, на старому фундаменті, побудують житловий квартал